تاریخ : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021

هیاهوی برای هیچ؛ در راسته کوچه تبریز چه گذشت؟!

  • کد خبر : 1247
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
هیاهوی برای هیچ؛ در راسته کوچه تبریز چه گذشت؟!
عصر امروز و در پی فراخوان گروهک‌های قوم‌گرای افراطی، راسته کوچه تبریز برای دقایقی محدود توسط جمعی 30 الی 50 نفره ناآرام شده و شعارهای تند و بعضاً توهین‌آمیز سر داده شد.

به گزارش یوردنیوز، عصر امروز و در پی فراخوان گروهک‌های قوم‌گرای افراطی، راسته کوچه تبریز برای دقایقی محدود توسط جمعی ۳۰ الی ۵۰ نفره ناآرام شده و شعارهای تند و بعضاً توهین‌آمیز سر داده شد.

ادعای واهی انتقال سلاح به ارمنستان از طریق مرز نوردوز، بهانه تجزیه‌طلبان برای فراخوان این تجمع در تبریز و برخی دیگر از شهرهای شمالغرب ایران بود.

موضوعی که الهام علی اف رئیس‌جمهور آذربایجان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ترکیه صراحتاً آن را رد کرده و از موضع اصولی ایران تشکر کرده است.

همچنین وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، مشاور امور دفاعی علی‌اف و رئیس اداره مسلمانان قفقاز نیز هر کدام در موضع‌گیری‌های خود بر حسن نیت ایران صحه گذاشته‌اند.

تجمع‌کنندگان با مشاهده بی‌اعتنایی مردم تبریز، با واژه “بی‌غیرت” آن‌ها را خطاب قرار دادند.

از سوی دیگر بازاریان تبریز نیز نسبت به آسیب دیدن کسب و کار خود در فضای متشنج اعتراض داشتند.

موضوعی که رئیس اتحادیه اصناف تبریز دیروز بر آن تأکید کرد اما گویا هدایت‌کنندگان جریان پانترک، گوشی برای شنیدن نداشته و تنها راضی کردن حامیان خارجی خود را در سر دارند.

تجمع شمار معدود قوم‌گرایان در حالی شکل گرفت که ائمه جمعه ۴ استان شمالغرب، دو تن از مراجع عظام تقلید، رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه و مشاور رهبر انقلاب اسلامی ایران در امور بین‌الملل بر آزادسازی سریع قره‌باغ تأکید کرده و بر ضرورت پایان اشغالگری ارامنه تصریح کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1247