تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021
یک بام و دو هوای اردوغان؛

یادداشت| حمایت از آذربایجان تا پشتیبانی هوایی از ارمنستان + ویدئو

  • کد خبر : 1281
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۴۱
یادداشت| حمایت از آذربایجان تا پشتیبانی هوایی از ارمنستان + ویدئو
اردوغان علی‌رغم تحریم فرانسه به دلیل توهین به پیامبر اسلام (ص) و انتقاد از پاریس به خاطر جانبداری از ایروان، از پایتخت فرانسه به سمت ارمنستان پشتیبانی هوایی می‌کند.

به گزارش یورد نیوز، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با یک سخنرانی حماسی به دفاع از مسلمانان در برابر اسلام‌ستیزی در فرانسه پرداخت و امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه را به بیمار ذهنی تشبیه کرد و به مردم ترکیه توصیه کرد تا کالاهای فرانسوی را تحریم کنند.

این سخنان حماسی ما را یاد “وان مینیت” اردوغان در برابر شیمون پرز رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی می‌رساند که وی را کودکش نامید و خود را به عنوان قهرمان جهان اسلام معرفی کرد.

اما پس از این واقعه نه‌تنها روابط آنکارا-تل‌آویو تیره نشد بلکه حجم مبادلات تجاری بین دو دولت به چندین برابر افزایش یافت و شرکت‌های هواپیمایی ترکیه به بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل و نقل هوایی از اسرائیل و به اسرائیل تبدیل شدند.

به طوری که یسرائیل کاتس وزیر اطلاعات و ارتباطات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با نشریه  ایلاف اسرائیل اعتراف کرد: اردوغان بسیار به ما حمله لفظی و کلامی می‌کند و ما آن را می‌دانیم ولی این انتقادات و اعتراض‌های اردوغان از اسرائیل، وی را از تجارت گسترده با تل‌آویو که معادل حدود ۲۵ درصد از حجم تجارت ترکیه با کشورهای حوزه خلیج (فارس) است منع نمی‌کند. ما به رغم اظهارات اردوغان با وی همزیستی داریم. ما می‌دانیم که اردوغان خود را رهبر اخوان المسلمین در جهان می‌داند و برای رهبری جهان اسلام تلاش می‌کند. البته تجارت کلان و بسیار زیاد ترکیه با ما تحت تأثیر این شرایط قرار نگرفته بلکه برعکس بیشتر هم شده است.

اکنون نیز در مورد فرانسه همان سناریو در حال تکرار است و اردوغان علی‌رغم تحریم فرانسه به دلیل توهین به پیامبر اسلام (ص) و انتقاد از پاریس به خاطر جانبداری از ایروان، از پایتخت فرانسه به سمت ارمنستان پشتیبانی هوایی می‌کند.

در حال حاضر این سؤال از اردوغان مطرح است که حمایت از باکو را باور کنیم یا پشتیبانی هوایی از فرانسه به ایروان؟!

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1281