تاریخ : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ 18 صفر 1443 Saturday, 25 September , 2021

واکنش رهبر انقلاب در مورد جنگ اخیر قره‌باغ + ویدئو

  • کد خبر : 1305
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
واکنش رهبر انقلاب در مورد جنگ اخیر قره‌باغ + ویدئو
آیت‌الله خامنه‌ای: تصرف سرزمین‌های آذربایجان که از سوی ارمنستان صورت گرفته باید بازگردد و ارامنه هم که در آن سرزمین‌ها هستند باید امنیتشان تضمین شود. البته تروریست‌ها در نزدیکی مرزهای ما مستقر نشوند و اگر احساس خطر شود با آن‌ها برخورد قاطع خواهد شد.

به گزارش یورد نیوز، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی به مناسبت ۱۷ ربیع‌الاول درباره جنگ اخیر قره‌باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان فرمودند:

“جنگی که بین دو همسایه ما آذربایجان و ارمنستان در جریان است حادثه تلخی است و امنیت منطقه را تهدید می‌کند و برای ایران هم خوب نیست. بایستی هر چه زودتر تمام بشود.

البته سرزمین‌های آذربایجان که به وسیله ارمنستان تصرف شده است باید آزاد شود. یعنی همه این سرزمین‌ها بایستی به خود آذربایجان برگردد و این یکی از شرایط اصلی کار است.

جمهوری آذربایجان برای آزادی این سرزمین‌ها دارای حق است و بایستی آزاد شود. البته امنیت ارامنه‌ای که در این سرزمین‌ها هستند باید محفوظ باشد.

مرزهای بین‌المللی هم باید رعایت شود. یعنی دو طرف به مرزهای بین‌المللی کشورها نباید تعدی و تجاوز بکنند و تروریست‌ها هم در نزدیکی مرزهای ما مستقر نشوند.

هرچند در این خصوص اختلاف نظر وجود دارد اما به گفته منابع آگاه و مطمئن تعدادی از تروریست‌ها در مرزهای ایران اسلامی قرار دارند.

اگر این‌ها نزدیک شوند و احساس خطر بشود برخورد خواهد شد و قطعاً برخور‌د قاطع خواهد شد.”

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1305