تاریخ : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰ 18 ربيع أول 1443 Sunday, 24 October , 2021

گزارش| سوءاستفاده گروهک‌های پانترکیست با واکنش باکو نقش برآب شد

  • کد خبر : 1312
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
گزارش| سوءاستفاده گروهک‌های پانترکیست با واکنش باکو نقش برآب شد
نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان روز گذشته طی اظهاراتی ضد ایرانی، حمایت رهبر انقلاب از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و آزادی همه سرزمین‌های اشغالی این کشور را کم‌اهمیت دانست و ایران را متهم به حمایت نظامی و انتقال تروریست به ارمنستان کرد.

به گزارش یورد نیوز، بهروز محرم‌اف نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان روز گذشته طی اظهاراتی ضد ایرانی، حمایت رهبر انقلاب از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و آزادی همه سرزمین‌های اشغالی این کشور را کم‌اهمیت دانست و ایران را متهم به حمایت نظامی و انتقال تروریست به ارمنستان کرد.

این اظهارات با استقبال ارگان‌های رسانه‌ای گروهک‌های پانترکیست مواجه شد و ویدئوی بهروز محرم‌اف به تیتر یک این رسانه‌ها تبدیل شد.

اما دولت باکو امروز از اظهارات بی‌اساس این نماینده پارلمان آذربایجان علیه ایران اعلام برائت کرد.

به طوری که حکمت حاجی‌اف دستیار الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان در گفتگویی تلفنی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران، ضمن رد اظهارات محرم اف و اعلام برائت از آن گفت: تذکرات جدی و لازم به این فرد داده شده و موضع جمهوری آذربایجان قدردانی از حمایت‌ها و مواضع صادقانه و عادلانه کشور دوست، برادر و همسایه جمهوری اسلامی ایران در بحران و جنگ قره‌باغ است و همان‌طور که قبلاً اعلام کردیم همه مقامات عالی آذربایجان از موضع سازنده و عادلانه رهبر عالی ایران حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خشنود هستند و آن را توأم با حسن نیت و سازنده می‌دانند و سخنان این نماینده به هیچ وجه موضع دولت و مقامات رسمی جمهوری آذربایجان نیست.

همچنین کمیسیون انضباطی پارلمان جمهوری آذربایجان با تشکیل جلسه‌ای به موضوع اظهارات ضد ایرانی بهروز محرم‌اف پرداخت و تأکید کردند: تفکراتی که بهروز محرم‌اف در جلسه عمومی پارلمان در ششم نوامبر علیه ایران و رهبر عالی‌قدر این کشور به زبان آورده است با روح روابط دوستانه و حسن هم‌جواری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مغایرت دارد و منعکس‌کننده نظرات پارلمان نیست و هیچ کسی نمی‌تواند خللی در روابط دوستانه بین دولت و ملت ایران و آذربایجان وارد کند. بهروز محرم‌اف موظف است که با حس مسئولیت نسبت به اظهارت خود، منافع ملی آذربایجان را در نظر بگیرد، به همین خاطر مجلس ملی آذربایجان وی را توبیخ و علیه او مجازات اعمال خواهد کرد.

از طرف دیگر روزنامه یئنی مساوات چاپ باکو در مقاله امروز خود انتقادات تندی علیه بهروز محرم‌اف نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان به خاطر اظهارت ضد ایرانی‌اش مطرح کرد و نوشت:

– به‌ راستی شما چه کسی هستید و به چه کسی خدمت می‌کنید؟ آیا نماینده این ملت هستید یا موجب تحقیر؟

– محرم‌اف یا از دانش و فکر کافی برای مسئولیتی که در آن قرار گرفته برخوردار نیست یا به‌صورت هدفمند به منافع ملی حمله می‌کند.

– یک نماینده باید دستور کار کشور را می‌دانست و حداقل یکی از ۲۵ مصاحبه رئیس‌جمهور با رسانه‌های خارجی را می‌خواند که می‌گویند ایران، روسیه، ترکیه و گرجستان از اهداف عادلانه آذربایجان حمایت می‌کنند. بنابراین وی درکی از منافع ملی ندارد.

– سؤال اینجاست که آیا بهروز محرم‌اف عمداً علیه منافع کشور خرابکاری می‌کند یا سطح هوش او همین است؟

– به بهروز محرم‌اف توصیه می‌کنیم جایی که هستید بنشینید و اصلاً صحبت نکنید؛ زیرا وقتی دهان خود را باز می‌کنید به ساختمانی که در آن نشسته‌اید توهین می‌کنید!

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1312