تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021

رکب اسرائیل به ارمنستان با تغییر کدهای پهبادهای آذربایجان+ویدئو

  • کد خبر : 1384
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
رکب اسرائیل به ارمنستان با تغییر کدهای پهبادهای آذربایجان+ویدئو
رژیم صهیونیستی کدهای پهپادهای اسرائیلی جمهوری آذربایجان را که ارمنستان به دست آورده بود، در جریان جنگ اخیر قره‌باغ تغییر داد و موجب ضربه خوردن شدید ارمنستان از ناحیه این پهپادها شد.

به گزارش یورد نیوز، «سمیون پگوف» فعال رسانه‌ای روسیه‌ای و مدیر کانال «وار گونزو» خبر داد که رژیم صهیونیستی کدهای پهپادهای اسرائیلی جمهوری آذربایجان را که ارمنستان به دست آورده بود، در جریان جنگ اخیر قره‌باغ تغییر داد و موجب ضربه خوردن شدید ارمنستان از ناحیه این پهپادها شد.

سمیون پگوف در تحلیل بهره‌برداری‌های نظامی رژیم صهیونیستی از جنگ اخیر قره‌باغ گفت: اسرائیل تسلیحات جدیدی را نیز در جنگ قره‌باغ آزمایش کرد و افزایش فروش تسلیحات به جمهوری آذربایجان، کسب سودهای کلان ناشی از فروش تسلیحات و انتقال تسلیحاتی که برای تهدید ایران کاربرد دارد، از فواید نظامی جنگ اخیر قره‌باغ برای اسرائیل بوده است.

مدیر کانال «وار گونزو» افزود: اسرائیل با استفاده از نیاز شدید جمهوری آذربایجان به خرید تسلیحات و پهپادهای اضافی در جریان جنگ اخیر قره‌باغ، این تسلیحات را گران‌تر از معمول به باکو فروخته و درآمد خود از این ناحیه را افزایش داده است.

سمیون پگوف گفت: اسرائیل با استفاده از آشفته‌بازار جنگ، تسلیحات جدیدی را به جمهوری آذربایجان آورده است که در جنگ قره‌باغ استفاده نشدند، اما این تسلیحات جدید احتمالاً برای تهدید ایران یا استفاده از آن در هر جنگ احتمالی در آینده کاربرد خواهد داشت.

مدیر کانال «وار گونزو» یکی از دلایل ناکارآمدی نیروی نظامی ارمنستان در مقابله با تسلیحات اسرائیلی جمهوری آذربایجان در جنگ اخیر قره‌باغ را تغییر کدهای این تسلیحات توسط کارشناسان اسراییلی مستقر در جمهوری آذربایجان دانست و گفت کارشناسان اسراییلی کدهای پهپادها و سلاح‌هایی را ارمنستان به دست آورده بود، عوض کرد.

گفتنی است در ماه‌های گذشته فاش شده بود که اسراییل برای متقاعد کردن دولت نیکول پاشینیان به گشایش سفارت نزد اسراییل، اسرار و کدهای برخی تسلیحات فروخته شده به جمهوری آذربایجان را در اختیار ارمنستان قرار داده است.

تغییر این کدها در جریان جنگ اخیر قره‌باغ، حکایت از فریبکاری‌های بسیار زیان‌بار رژیم صهیونیستی در نزدیکی به باکو و ایروان دارد.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1384