تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021

تشبیه پاشینیان به ائلچی‌بیگ در ارمنستان!

  • کد خبر : 1434
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
تشبیه پاشینیان به ائلچی‌بیگ در ارمنستان!
در تظاهرات مخالفان دولت ارمنستان در ایروان، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور به علت بی‌درایتی و فراهم کردن زمینه شکست در جنگ اخیر قره‌باغ، به ابوالفضل ائلچی‌بیگ سابق رئیس‌جمهور آذربایجان تشبیه شده است، چراکه که بیشترین پیشروی ارمنستان در دوره وی اتفاق افتاده بود.

به گزارش یورد نیوز، در تظاهرات مخالفان دولت ارمنستان در ایروان، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر این کشور به علت بی‌درایتی و فراهم کردن زمینه شکست در جنگ اخیر قره‌باغ، به ابوالفضل ائلچی‌بیگ رئیس‌جمهور سابق آذربایجان تشبیه شده است، چراکه که بیشترین پیشروی ارمنستان در دوره وی اتفاق افتاده بود.

ائلچی‌بیگ در انتقاد به اهمال باکو در اشغال گسترده اراضی جمهوری آذربایجان، معتقد بود که راه آزادی قره‌باغ از تبریز می‌گذرد!

وی با این تفکرات پانترکیستی باعث شد که ۲۰ درصد از اراضی جمهوری آذربایجان به اشغال ارمنستان درآید و نزدیک به یک‌میلیون آذربایجانی آواره شوند.

ائلچی‌بیگ یکی از افتخارات خود را رد درخواست ایران برای کمک به آذربایجان عنوان و اعتراف می‌کرد که چندین بار از ترکیه درخواست کمک کرده بود اما با پاسخ منفی تورگوت اوزال نخست‌وزیر ترکیه مواجه شده بود، چراکه وی آذری‌ها را شیعه می‌دانست و کمک به آن‌ها را بیهوده قلمداد می‌کرد.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1434