تاریخ : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021

باز شدن پرونده‌های فساد شهرداری استانبول در دوران حزب اردوغان

  • کد خبر : 1453
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
باز شدن پرونده‌های فساد شهرداری استانبول در دوران حزب اردوغان
شهردار استانبول ارائه پرونده‌های مرتبط به فساد این شهرداری در دوران حزب عدالت و توسعه را آغاز کرد و به خاطر 15.4 میلیون ضرر به اموال عمومی از 23 مقام سابق شکایت کرد.

به گزارش یورد نیوز، «اؤزلم گؤوملی» ستون‌نویس روزنامه سؤزجو در یادداشتی با عنوان «اکرم امام اوغلو اولین پرونده فساد را باز کرد» نوشت:

اکرم امام اوغلو شهردار استانبول ارائه پرونده‌های مرتبط به فساد این شهرداری در دوران حزب عدالت و توسعه را آغاز کرد.

اولین پرونده بزرگ فساد اقتصادی که تحویل مراجع قضایی شده است، مربوط به قرارداد سال ۲۰۱۸ با Medya A.Ş به عنوان شرکت زیرمجموعه شهرداری استانبول به خاطر کار تبلیغاتی در دوران انتخابات است.

رئیس بخش فناوری اطلاعات شهرداری استانبول در تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ مزایده‌ای با عنوان «سرمایه‌گذاری در حوزه تبلیغات رسانه‌ای برای نهادهای تابعه شهرداری استانبول» با شرکت Medya A.Ş امضا کرده و مبلغ ۲۶ میلیون و ۵۸۵ هزار لیر در تاریخ ۲۶ نوامبر همان سال به این شرکت پرداخت کرده است.

امام اوغلو پس از پیروزی در انتخابات و در اولین روز کاری خود به عنوان شهردار استانبول در ۱۷ آوریل ۲۰۱۹، صورتحساب ۱۳ میلیون و ۶۲۹ هزار لیر برای شرکت Medya A.Ş فرستاد تا آن را به خزانه شهرداری برگرداند که با جنجال‌های زیادی مواجه شد.

در گزارش هیئت بازرسی آمده است که این شرکت به بخش بزرگی از تعهدات خود بر اساس مفاد قرارداد امضا شده عمل نکرده و به جای آن به تبلیغات حزبی در دوران انتخابات پرداخته است. به طوری که ۱۵ میلیون و ۴۵۸ هزار لیر با فاکتورهای ارائه شده مطابقت ندارد.

بر این اساس شهرداری استانبول به ریاست اکرم امام اوغلو علیه «عادل کارا اسماعیل اوغلو» وزیر امور حمل و نقل و زیرساخت‌های ترکیه که معاون شهرداری استانبول در دوران حزب عدالت و توسعه بود به همراه ۷ مقام عالی‌رتبه این شهرداری در آن دوران اعلام جرم کرده است.

همچنین شهرداری استانبول از عبدالرحمان تیق رئیس سابق شرکت Medya A.Ş به همراه ۵ مقام عالی رتبه این شرکت و ۹ نفر از کارکنان آن شکایت کرده است.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1453
  • منبع : https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/imamoglu-akp-doneminin-dosyalarini-acmaya-basladi-6156518/