تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ 26 ربيع ثاني 1443 Wednesday, 1 December , 2021
در پی شعرخوانی اردوغان در باکو؛

بیانیه اعتراض‌آمیز جمعی از شاعران و نویسندگان تبریز

  • کد خبر : 1482
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
بیانیه اعتراض‌آمیز جمعی از شاعران و نویسندگان تبریز
جمعی از شاعران و نویسندگان تبریز در بیانیه‌ای به شعرخوانی اخیر رئیس‌جمهور ترکیه در باکو اعتراض کردند و توجه دادن اردوغان به خیر و برکات صلح و امنیت و حسن همسایگی را یادآور شده‌اند.

به گزارش یورد نیوز، جمعی از شاعران و نویسندگان تبریز در بیانیه‌ای به شعرخوانی اخیر رئیس‌جمهور ترکیه در باکو اعتراض کردند.

در این بیانیه با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جنگ قره‌باغ که آن را «حادثه‌ی تلخ» دانستند و ضمن تأکید بر «اتمام سریع جنگ» درباره‌ی لزوم آزادی اراضی جمهوری آذربایجان، بر حفظ مرز‌های بین‌المللی و عدم تغییر آن‌ها تأکید کردند آمده است: انتظار این بود که برخی سیاست‌گذاران همسایه با درک درست از مسائل و شرایط، از تداوم ماجراجویی و بازی در زمین خطر پرهیز کنند و امید می‌رفت که با بیداری مسلمین، قدرت در وحدت و ائتلاف جستجو شود نه در ایجاد شکاف و اختلاف بین امت اسلام.

در این بیانیه با اعتراض به شعرخوانی اخیر اردوغان در مراسم نظامی در باکو آمده است: این اقدام، واکنش و خشم گسترده‌ی مردم، نخبگان، روزنامه‌نگاران و اهل قلم را در ایران به ویژه آذربایجان برانگیخت و احساس تعدی لفظی به تمامیت ایران واحد، چنان بود که رسانه‌ها و مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی از هر قوم و گروه و جناح را درنوردید و وزارت خارجه دولت جمهوری اسلامی و دیگر مسئولان و نمایندگان مجلس نیز به صحنه آمدند.

شاعران و نویسندگان تبریز در ادامه این تعرض لفظی به ایران را محکوم کرده و توجه دادن وی به خیر و برکات صلح و امنیت و حسن همسایگی را یادآور شده‌اند.

در بخش دیگری از بیانیه شاعران و نویسندگان تبریز آمده است: از ملت بزرگ ایران به خصوص مردم قهرمان آذربایجان و تبریز سرافراز و نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف که هم‌صدا باهم به اعتراض برخاسته و شکوه وحدت ملی ایرانیان را به معرض تماشا گذاشتند، سپاسگزاری می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1482