تاریخ : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰ 18 ربيع أول 1443 Sunday, 24 October , 2021
رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه:

اگر لنین نبود ترکیه‌ای هم نبود!

  • کد خبر : 1488
  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
اگر لنین نبود ترکیه‌ای هم نبود!
ولادیمیر ژیرینوفسکی اظهار داشت: تُرک‌ها باید قدردان لنین باشند چراکه اگر بلشویک‌ها در ماه‌های پس از پایان جنگ جهانی اول با تسلیحات، پول و‌ طلا از آن‌ها حمایت نمی‌کردند، اکنون ترکیه‌ای وجود نداشت بلکه یونان بزرگ، بلغارستان بزرگ، ارمنستان بزرگ و کردستان وجود داشت.

به گزارش یورد نیوز، ولادیمیر ژیرینوفسکی رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه که به اظهارات خاص و پیش‌بینی‌هایش در عالم سیاست روسیه معروف است، در انتقاد از سیاست‌های منطقه‌ای ترکیه اظهار داشت:

“ترکیه اکنون در جبهه‌های گوناگون از سوریه گرفته تا لیبی و قره‌باغ و کریمه و قبرس در مقابل روسیه ایستاده اما هنوز دشمن راهبردی روسیه نشده است. آنکارا بیش از اینکه با ما همراه باشد، در مقابل ماست.

تُرک‌ها باید قدردان لنین باشند چراکه اگر بلشویک‌ها در ماه‌های پس از پایان جنگ جهانی اول با تسلیحات، پول و‌ طلا از آن‌ها حمایت نمی‌کردند، اکنون ترکیه‌ای وجود نداشت بلکه یونان بزرگ، بلغارستان بزرگ، ارمنستان بزرگ و کردستان وجود داشت.”

گفتنی است، در ماه‌های اخیر به ویژه پس از مداخله آشکار آنکارا در تحولات قره‌باغ، انتقادها از سیاست اردوغان علاوه بر ایران در رسانه‌های روسیه هم بالا گرفته است اما مسکو ظاهراً همچنان در برابر پیشروی‌های ترکیه از خود خویشتن‌داری نشان می‌دهد چراکه نمی‌خواهد روابطش با این کشور را به خطر بیندازد.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1488