تاریخ : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰ 18 ربيع أول 1443 Sunday, 24 October , 2021

۱۸ سال زندان در انتظار یوسف آذربایجان+ویدئو

  • کد خبر : 1515
  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۳۷
۱۸ سال زندان در انتظار یوسف آذربایجان+ویدئو
حاج الهام علی‌اف از روحانیون برجسته شیعی جمهوری آذربایجان، بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی مواضع محکم اتخاذ کرده و علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا صحبت کرد و‌ مراسم‌ بزرگداشت شهادت ایشان را به نحو احسن همانند سایر تشکل‌های اسلامی در آذربایجان برگزار کرد.

یورد نیوز: حاج الهام علی‌اف جانشین حزب اسلام جمهوری آذربایجان، طبق ماده ۲۷۴  (به اتهام همکاری با دولت‌ها و‌ یا تشکیلات‌های خارجی) در ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۸ دستگیر و تا به امروز در بازجویی و شکنجه قرار داشته است.

ایشان بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی مواضع محکم اتخاذ کرده و علیه رژیم صهیونیستی  و آمریکا صحبت کرد و‌ مراسم‌ بزرگداشت شهادت ایشان را به نحو احسن همانند سایر تشکل‌های اسلامی در آذربایجان برگزار کرد و ۵۸ روز بعد از شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی دستگیر شد .

حاج الهام علی‌اف از روحانیون برجسته شیعی جمهوری آذربایجان می‌باشد که پیش از این نیز در اعتراض به ممنوعیت حجاب در مدارس آذربایجان به مدت ۲ سال به زندان محکوم شده بود.

همچنین گفتنی است حاج الهام به طرح معامله قرن ترامپ، اعتراض و آن را برخلاف مصالح و منافع مسلمین قلمداد کرده بودند و که در راستای اهداف رژیم صهیونیستی و برخلاف منافع مسلمانان فلسطین و جهان اسلام طراحی شده بود.

اخیراً در محاکمه غیرقانونی حجت‌الاسلام حاج الهام علی‌اف، دادستان آذربایجان برای وی ۱۸ سال زندان (حکم بسیار سنگین) درخواست کرده است و دادگاه نوبه‌ای ایشان در ساعت ۱۲ روز ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) احتمالاً برای صدور حکم برگزار خواهد شد.

چرایی نیاز به  جریان سازی جهت مقابله با روند دستگیری اسلام‌گرایان در جمهوری آذربایجان :

  • درواقع اسلام‌گرایی مورد حمله قرار گرفته است و ما باید این مسئله را به گوش عالم و بخصوص جهان اسلام برسانیم.
  • از سال ۲۰۱۰ اسلام هراسی در آذربایجان به یک جریان تبدیل شده است و همه اسلام‌گرایان خاص و سرشناس تقریباً سرنوشت مشابهی دارند (حبس یا حذف به شکل دیگر)
  • سفارشی بودن این حبس‌ها کاملاً مشخص است.
  • اگر از جوامع اسلامی به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای شیعه، صدای حمایت از مظلومین و شیعیان جهان بلند نشود؛ در ادامه حتماً به لیست زندانیان اضافه خواهد شد.
لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=1515