تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

روسیه به توافقات سوچی و آستانه پایبند نیست

  • کد خبر : 21
  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
روسیه به توافقات سوچی و آستانه پایبند نیست

در پی پیشروی نیروهای ارتش سوریه در جنوب ادلب که با حمایت هوایی جنگنده های ارتش روسیه صورت می گیرد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با واکنش به طرف های روس در این خصوص عنوان کرد: متاسفانه روسیه به روندهای سوچی و آستانه صادق نمانده است.

به گزارش یوردنیوز، در پی پیشروی نیروهای ارتش سوریه در جنوب ادلب که با حمایت هوایی جنگنده های ارتش روسیه صورت می گیرد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با واکنش به طرف های روس در این خصوص عنوان کرد: «در حال حاضر متاسفانه روسیه به روندهای سوچی و آستانه صادق نمانده است. دوستانمان با مخاطب های روسی خود دیدار می کنند. در این دیدارها نیز بر مسئله توقف بمباران ها در ادلب تأکید می کنند. در صورتی که این بمباران ها متوقف نشود صبر ما نیز در حال به پایان رسیدن است. بعد از این هر چه لازم باشد آن را انجام خواهیم داد».

به نوشته روزنامه وطن، اردوغان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ما با طرف های روس چه در سوچی و چه در آستانه به توافقاتی دست پیدا کردیم. در صورتی که روس ها به توافقات صادق بمانند ما نیز به تعهداتی که داده ایم صادق خواهیم ماند. در این اواخر از حلب به مواضع ما حملاتی صورت می گیرد. ما تا حدی با این موارد صبوری خواهیم کرد. صبرمان که سرآید خودمان دست به اقدام خواهیم زد. در این خصوص نیز اگر روس ها و ما شرکای صادق یکدیگر هستیم، باید طرف روس مواضع خود را واضح و آشکار اعلام کند. یا به روندی که با سوریه دارد، ادامه خواهد داد و یا با ما همکاری ها را به شکل دیگری در دست خواهد گرفت. راه دیگری وجود ندارد. ما در پی به دست آوردن سرزمین و یا هر چیز دیگری از سوریه نیستیم. تلاش ما رهایی انسان های بی گناه و مظلوم در آنجا است».

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=21