تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

روزنامه‌نگار ترک: پوتین از جایگاه ریاست جمهوری به مأمور کاگ‌ب تنزل یافته است

  • کد خبر : 236
  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۴۰
روزنامه‌نگار ترک: پوتین از جایگاه ریاست جمهوری به مأمور کاگ‌ب تنزل یافته است

عبدالقادر سلوی روزنامه‌نگار نزدیک به کاخ ریاست جمهوری ترکیه ادعا کرد که مختصات منطقه‌ای از ادلب که توسط جنگنده‌های دولت سویه هدف قرار گرفته است قبلاً توسط ترکیه به روسیه اعلام شده بود که منجر به کشته شدن ۳۳ نظامی ترک شد.

به گزارش یورد نیوز ، بازتاب کشته شدن ۳۳ نظامی ترکیه در ادلب توسط جنگنده‌های سوری و روسی همچنان ادامه دارد.

در حالی که واکنش‌ها به عدم پاسخگویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با وجود گذشت دو روز از حمله‌ای که ترکیه را به لرزه درآورد، همچنان ادامه دارد، عبدالقادر سلوی روزنامه‌نگار نزدیک به کاخ ریاست جمهوری از تحرکات اردوغان در شب حمله نوشت.

عبدالقادر سلوی در سرمقاله امروز (۲۹ فوریه) خود در روزنامه حریت از برگزاری شش‌ساعته جلسه شورای امنیت ترکیه به ریاست اردوغان خبر داد.

سلوی به ادعای روس‌ها مبنی بر اینکه «مختصات نیروهای ارتش ترکیه در ادلب به ما داده نشده بود» واکنش نشان داد و نوشت: «مختصات نیروهای ترکیه در ادلب سه روز پیش از ۲۷ فوریه به مقامات روسی اطلاع داده شده بود».

روزنامه‌نگار معروف ترکیه در مورد جلسه شش‌ساعته شورای امنیت ترکیه نوشت: در حالی که جلسه شورای امنیت در حال برگزاری بود، مجوز برداشته شدن موانع ورود پناه‌جویان به اروپا صادر شد. این در حالی است که این مجوز فقط برای ۲۴ ساعت نبوده بلکه به مدت یک ماه پابرجا خواهد بود و پناه‌جویان می‌توانند در این یک ماه بدون هیچ مانعی وارد اروپا شوند.

سلوی در واکنش به سخنان سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر اینکه «در مختصات منطقه‌ای که به ما در مورد حضور نیروهای تروریستی داده شده بود، اطلاعاتی در مورد حضور نیروی کشته شده ترک در آن منطقه داده نشده بود» نوشت: وزارت دفاع روسیه دریافت اطلاعات از مختصات نیروهای ترک را تأیید می‌کند و خلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه نیز با تکذیب ادعای لاوروف اظهار کرده است: «با وجود اعلام مختصات نیروهای متحد ترکیه به مقامات نظامی روسی جهت هماهنگی، این حمله صورت گرفته است». اسناد مرکز هماهنگی نیروهای مسلح روسیه این ادعای آکار را تأیید می‌کند به طوری که در ساعت ۸:۵۷ روز ۲۳ فوریه مختصات نیروهای متحد ترکیه به اطلاع طرف روسی می‌رسد و ۱۷ دقیقه بعد یعنی در ساعت ۹:۱۴ این اطلاعات از طریق تلفن تأیید می‌شود. در حملات روز ۲۷ فوریه که منجر به از دست دادن ۳۳ نفر از نظامیان ترک شد، روسیه دو بار به سوریه در مورد عدم حمله هشدار می‌دهد اما با این وجود جنگنده‌های بشار اسد بدون توجه به هشدارهای روسیه حتی آمبولانس‌ها را هم هدف قرار می‌دهند.

نکته قابل تأمل در یادداشت عبدالقادر سلوی، هدف قرار گرفتن منطقه‌ای از ادلب توسط جنگنده‌های دولت سویه است که مختصات آن قبلاً توسط ترکیه به روسیه اعلام شده بود که منجر به کشته شدن ۳۳ نظامی ترک شد.

سلوی در پایان با انتقاد از ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نوشت: اقدامات روسیه در مورد ادلب باعث شده است که اعتماد رئیس‌جمهور اردوغان نسبت به ولادیمیر پوتین از دست برود. اردوغان به قولی که به پوتین داده بود عمل کرد اما پوتین در خصوص ادلب دوگانه رفتار می‌کند، به طوری که عملکرد پوتین از جایگاه ریاست جمهوری به مأمور کاگ‌ب تنزل یافته است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=236