تاریخ : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 3 شوال 1442 Friday, 14 May , 2021

روسیه: هیچ تضمینی به ترکیه در مورد امنیت پروازهایش در سوریه نمی‌دهیم

  • کد خبر : 253
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
روسیه: هیچ تضمینی به ترکیه در مورد امنیت پروازهایش در سوریه نمی‌دهیم

وزارت دفاع روسیه نیز طی بیانیه‌ای با اشاره به هدف قرار گرفتن دو فروند جنگنده ارتش سوریه در ادلب و بستن مرزهای هوایی ادلب بر روی هواپیماهای ارتش ترکیه عنوان کرد: در چنین شرایطی نیروهای مسلح روسیه نمی‌توانند امنیت هواپیماهای ترکیه در آسمان ادلب را تضمین کنند.

به گزارش یورد نیوز، وزارت دفاع روسیه نیز طی بیانیه‌ای با اشاره به هدف قرار گرفتن دو فروند جنگنده ارتش سوریه در ادلب و بستن مرزهای هوایی ادلب بر روی هواپیماهای ارتش ترکیه اعلام کرد: دولت سوریه مجبور شده است تا به خاطر مسائل امنیتی بسته بودن حریم هوایی بر فراز آسمان استان ادلب را اعلام کند. در این شرایط ، فرماندهی گروه نظامی روسیه نمی‌تواند امنیت پرواز هواپیماهای ترکیه در آسمان سوریه را تضمین کند.

این بیانیه توسط «آلیگ ژوراولیوف» رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد به صورت رسمی ابلاغ شد.

لازم به ذکر است که ستاد فرماندهی نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای با اعلام بستن مرزهای هوایی خود در شمال غرب سوریه به خصوص در ادلب عنوان کرده است: فرماندهی نیروهای هوایی سوریه پرواز هر نوع هواپیما و هر نوع پهپادی را در آسمان شمال غرب سوریه و ادلب ممنوع اعلام می‌کند. هر نوع هواپیمایی که مرزهای هوایی سوریه را نقض کند به عنوان دشمن مورد ارزیابی قرار گرفته و برای جلوگیری از انجام مأموریت خود مورد هدف قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=253