تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

مجله واشینگتن اگزمینر: پوتین ترکیه را تحقیر کرد اما اردوغان در مقابلش زانو زد

  • کد خبر : 294
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
مجله واشینگتن اگزمینر: پوتین ترکیه را تحقیر کرد اما اردوغان در مقابلش زانو زد

«تام لوگان» نویسنده مجله «واشینگتن اگزمینر» ادعا کرد: اردوغان به خوبی می‌دانست که مسئول اصلی کشته شدن سربازان ترک، نظامیان روسیه بودند و این نظامیان بدون اجازه پوتین چنین حمله‌ای را انجام نمی‌دادند اما جسارت رویارویی با پوتین را نداشت و در مقابل مأمور سابق کاگ‌ب له شد و استخوان‌های آتاتُرک در مزارش را به لرزه درآورد.

به گزارش یورد نیوز، توافق رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهور ترکیه و روسیه در مسکو بر سر مسئله ادلب، بازتاب گسترده‌ای در مطبوعات جهان داشت.

«تام لوگان» نویسنده مجله «واشینگتن اگزمینر» در یادداشتی با عنوان «اردوغان در مقابل پوتین زانو زد» به بررسی توافق مسکو پرداخت و نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه دلیل محکمی برای برخورد سخت با روسیه داشت اما وی ترجیح داد که از پوتین اطاعت کند.

لوگا با اشاره به اینکه اردوغان بررسی قانون اساسی روسیه را به عنوان دلیل عدم حضور پوتین در ترکیه توجیه می‌کند، تأکید کرد: پوتین با عدم حضور در استانبول، اردوغان را مجبور به آمدن به پیش پای خود در مسکو کرد و اردوغان با عدم واکنش به روسیه در قبال کشته شدن ۳۴ سرباز ترکیه در ادلب، موضع خود را تضعیف کرد.

نویسنده مجله «واشینگتن اگزمینر» خاطرنشان کرد: اردوغان به خوبی می‌دانست که مسئول اصلی کشته شدن سربازان ترک، نظامیان روسیه بودند و این نظامیان بدون اجازه پوتین چنین حمله‌ای را انجام نمی‌دادند. سخنان پوتین در عدم مسئولیت‌پذیری حمله ادلب به نوعی تحقیر ترکیه بود.

لوگا ادعا کرد: آمریکا و ناتو در صورت اتخاذ موضع سخت اردوغان علیه پوتین برای حمایت از ترکیه آماده بودند و حتی می‌توانستند با اهرم‌های اقتصادی، روسیه و دولت بشار اسد را وادار به عقب‌نشینی از ادلب کنند اما اردوغان جسارت رویارویی با پوتین را نداشت و در مقابل مأمور سابق کاگ‌ب له شد و استخوان‌های آتاتُرک در مزارش را به لرزه درآورد.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=294