تاریخ : دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰ 1 رمضان 1442 Monday, 12 April , 2021

احمد داوود اوغلو: دولت ترکیه با برکناری و حبس شهرداران اعتماد مردم به انتخابات را از بین می‌برد

  • کد خبر : 389
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
احمد داوود اوغلو: دولت ترکیه با برکناری و حبس شهرداران اعتماد مردم به انتخابات را از بین می‌برد

احمد داوود نخست‌وزیر سابق ترکیه در گفتگو با خبرنگاران طی اظهاراتی با اشاره به تعیین سرپرست برای شهرداری‌های وابسته به حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) و برکناری و حبس شهرداران منتخب مردم از سوی وزارت کشور ترکیه عنوان کرد: با سیاست برکناری شهرداران هیچ کس در ترکیه به انتخابات و صندوق رأی اعتماد نخواهد کرد.

به گزارش یورد نیوز، «احمد داوود اوغلو» نخست‌وزیر سابق ترکیه و رئیس حزب آینده در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به تعیین سرپرست به شهرداری‌های وابسته به حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) و برکناری شهرداران منتخب مردم از سوی وزارت کشور ترکیه اظهار داشت: من در خصوص تعیین سرپرست بر شهرداری‌ها به دولت ترکیه انتقاد دارم. چرا که اگر نامزدهای معرفی شده از سوی حزب دموکراتیک خلق‌ها جرمی مرتکب شده‌اند، دولت می‌بایست از نامزدی آنان در انتخابات جلوگیری می‌کرد و حتی اگر بعد از انتخابات و پیروزی در انتخابات جرمی مرتکب شده باشند باید به مجرای حقوقی مراجعه کرده، مجازات شده و برکنار می‌شدند. اما اگر شخصی را که جرمی بعد از انتخاب شدن مرتکب نشده است سه چهار ماه بعد از پیروزی در انتخابات دستگیر کرده و برکنار کنید در این کشور هیچ کس به صندوق رأی و انتخابات اعتماد نخواهد کرد.

داوود اوغلو در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: از نخست‌وزیری من در ترکیه برخی‌ها ناراحت بودند و در داخل حزب عدالت و توسعه (AKP) علیه من ائتلاف به وجود آوردند. برخی اقدامات مانند حفر خندق‌ها در مناطق کُردنشین پیش از آغاز نخست‌وزیری من شروع شده بود. بعد از حوادث کوبانی تمام واحدهای امنیتی را جمع کردم. به آنان تأکید کرد که اگر پ.ک.ک ماه مارس سلاح‌های خود را زمین نگذارد مبارزه سختی علیه آنان آغاز خواهد شد. در شرایط بسیار دشواری مبارزه آغاز کردیم. در ماه جولای ۲۰۱۵ به اعضای حزب دموکراتیک خلق‌ها هشدار دادم که در این خصوص بسیار با احتیاط رفتار کنند. هشدار دادم که به هیچ عنوان در کنار پ.ک.ک حضور پیدا نکنید. مبارزه با تروریسم این‌گونه در زمان نخست‌وزیری من آغاز شد.

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=389