تاریخ : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 3 شوال 1442 Friday, 14 May , 2021

کنایه روزنامه‌نگار معروف ترکیه به اردوغان: تُرک بودن آسان نیست

  • کد خبر : 619
  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
کنایه روزنامه‌نگار معروف ترکیه به اردوغان: تُرک بودن آسان نیست
«مهمت ییلماز» از ستون‌نویسان برجسته ترکیه با نگارش یادداشتی انتقادی، اقدام رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در راه‌اندازی کمپین ملی حمایت از خانواده‌های فقیر در ایام کرونا را به چالش کشید.

به گزارش یوردنیوز، «مهمت ییلماز» از ستون‌نویسان و تحلیل‌گران برجسته ترکیه با نگارش یادداشتی انتقادی، اقدام رجب طیب اردوغان در راه‌اندازی کمپین ملی حمایت از خانواده‌های فقیر در ایام کرونا را به چالش کشیده و با یک تیتر کنایی به سراغ این موضوع رفته است.

وی با به کار بردن تیتر «تُرک بودن آسان نیست» رئیس‌جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه را به باد انتقاد گرفته و نوشته است:

«می‌دانید چرا آمریکایی‌ها، کانادایی‌ها، آلمانی‌ها و دیگران به ما تُرکها حسادت می‌ورزند؟ دلیلش این است: تُرک بودن، اصلاً آسان نیست. می‌خواهید برایتان مثال بیاورم؟ مثال روشن، تصمیم جدید رئیس‌جمهور کشورمان است.

در همه جای دنیا در شرایط بحرانی و در مقاطعی که مردم به خاطر بلایا و مشکلات بزرگ در تنگنا قرار می‌گیرند، رئیس دولت، از محل اعتبارات و بودجه‌های عمومی به مردم کمک می‌کند تا مشکل حل شود. اما در حال حاضر می‌بینیم که دولت ما تصمیم گرفته است که دست در جیب مردم کند و وظایف و کار و بار خود را با پول مردم انجام دهد.

به عبارتی روشن، در سراسر جهان، این دولت‌ها هستند که به مردم پول می‌دهند. اما در ترکیه قضیه برعکس شده و در چنین شرایط سختی، مردم باید به دولت پول بدهند تا وظایف خود را انجام دهد!».

این روزنامه‌نگار منتقد در ادامه یادداشت خود خاطرنشان کرد:

«هنوز فراموش نکرده‌ایم که ۳۳۸ میلیون لیره برای کمک به نظامیان جانباز و خانواده‌هایی جمع‌آوری شد که فرزندان یا سرپرست آن‌ها در جریان کودتای نافرجام ۲۰۱۶ شهید شده بود. اما این کمک هنوز هم پخش نشده و به دست نیازمند نرسیده است.

فقط این نیست! برای کمک به خانواده شهدای پلیس در حمله تروریستی بشیکتاش هم ۵۲ میلیون لیره جمع‌آوری شد که هنوز پخش نشده است.

همچنین در جریان زلزله الازیغ هم ۷۲ میلیون لیره از محل کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد که هنوز نمی‌دانیم آیا پخش شده است یا خیر».

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=619