تاریخ : دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰ 1 رمضان 1442 Monday, 12 April , 2021

داوود اوغلو خطاب به دولت اردوغان: از مدیریت بحران کرونا عاجز هستید!

  • کد خبر : 670
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
داوود اوغلو خطاب به دولت اردوغان: از مدیریت بحران کرونا عاجز هستید!
نخست‌وزیر سابق ترکیه با انتقاد از دولت اردوغان در مدیریت بحران کرونا، با انتشار پیام ویدئویی در حساب توییتری خود نوشت: ترکیه با بحران و مدیران عاجز از حل بحران دست به گریبان است. تصاویر، قابل تأمل و بسیار ناراحت‌کننده است. قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی زیر پا گذاشته می‌شود و شهروندانمان را به خطر می‌اندازد

به گزارش یورد نیوز، وزارت کشور ترکیه از بامداد روز شنبه برای مقابله با گسترش ویروس کرونا به مدت ۴۸ ساعت در ۳۰ کلان‌شهر و استان زونگولداغ مقررات منع آمدوشد برقرار کرده است.

همین مسئله باعث شد که مردم ترکیه چند ساعت مانده به آغاز قرنطینه، به مراکز مواد غذایی و نانوایی‌ها هجوم ببرند که منجر به ایجاد صف‌های طولانی و فشرده و رعایت نشدن قانون فاصله اجتماعی شد.

حتی ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی ترکیه از درگیری‌های فیزیکی شهروندان این کشور در این صف‌ها حکایت دارد.

احمد داوود اوغلو نخست‌وزیر سابق ترکیه و رهبر حزب آینده به این حوادث به شدت واکنش نشان داد و با انتشار پیام ویدئویی در حساب توییتری خود نوشت:

«ترکیه با بحران و مدیران عاجز از حل بحران دست به گریبان است. تصاویر، قابل تأمل و بسیار ناراحت‌کننده است. قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی زیر پا گذاشته می‌شود و شهروندانمان را به خطر می‌اندازد. از همه هم‌وطنانم خواهش می‌کنم که اگر کار ضروری ندارند برای حفظ سلامتی خود به خانه برگردند.»

اکرم امام اوغلو شهردار استانبول و وابسته به حزب جمهوریت خلق نیز به اقدامات دولت ترکیه واکنش نشان داد.

وی با اشاره به اینکه دولت هیچ‌گونه هماهنگی با شهرداری استانبول در خصوص قرنطینه انجام نداده است، ناراحتی خود از این مسئله را به زبان آورد و اعلام کرد: نباید هیچ اقدامی بدون هماهنگی با شهرداری صورت می‌گرفت.

«جانان کافتانجی اوغلو» رئیس حزب جمهوریت خلق در استان استانبول در حساب توییتری خود با انتشار تصاویری از صف‌های فشرده مردم ترکیه در مراکز خرید نوشت:

«در حال حاضر قادر به مدیریت استانبول نیستید. اقدامات بدون طرح و بدون برنامه با عقل جور درنمی‌آید!».

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=670