تاریخ : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ 18 صفر 1443 Saturday, 25 September , 2021
روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق‌ها:

رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه باید استعفا کند

  • کد خبر : 773
  • ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه باید استعفا کند
«پروین بولدان» و «مدحت سنجر» روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق‌ها با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از عملکرد شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه عنوان کردند: در حالی که جهان در حال مبارزه با ویروس کرونا است، حاکمیت سیاسی ترکیه با احزاب اپوزیسیون و جریان‌های مخالف خود مبارزه می‌کند.

به گزارش یورد نیوز، «پروین بولدان» و «مدحت سنجر» روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از عملکرد شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه عنوان کردند:

«در حالی که جهان در حال مبارزه با ویروس کرونا است، حاکمیت سیاسی ترکیه با احزاب اپوزیسیون و جریان‌های مخالف خود مبارزه می‌کند.

از یک طرف، علیه منتقدین حاکمیت در شبکه‌های مجازی، روند قضایی به وجود آورده و از طرف دیگر نیز رسانه‌های مخالفی که سیاست‌های تبعیض‌گرایانه و نژادپرستانه حاکمیت را مورد انتقاد قرار می‌دهد، هدف قرار می‌گیرند».

در ادامه این بیانیه آمده است:

«اقدامات غیرقانونی و با تکیه بر علایق شخصی علیه رسانه، یک کودتا علیه آزادی رسانه‌ها و حق دریافت خبر توسط شهروندان است.

جریمه رسانه‌های مخالفی که اخبار بیرون آمدن مردم از خانه‌های خود در شب اعلام قرنطینه به دلیل بی‌تدبیری حاکمیت را به تصویر کشیده بودند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

ریاست شورای عالی رادیو و تلویزیون با تهدید رسانه‌های مخالف به لغو مجوز فعالیت رسانه‌ای، تلاش می‌کند تا به این شیوه، بر روی جرمی که اتفاق افتاده است سرپوش بگذارد.

با توجه به اینکه رئیس این شورا از حد و اختیارات خود فراتر رفته و پا را فراتر از قانون گذاشته است، «ابوبکر شاهین» رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه هر چه سریع‌تر باید استعفا بکند.

بر اساس قانون اساسی ترکیه، او بی‌طرفی خود را از دست داده و دیگر نمی‌تواند در رأس آن شورا حضور داشته باشد».

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=773