تاریخ : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ 18 صفر 1443 Saturday, 25 September , 2021

حزب دموکراتیک خلق‌ها: ترکیه نام خود را به عنوان فرصت‌طلبِ کرونا در جهان ثبت کرد

  • کد خبر : 813
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
حزب دموکراتیک خلق‌ها: ترکیه نام خود را به عنوان فرصت‌طلبِ کرونا در جهان ثبت کرد
«عایشه آجار باشاران» سخنگوی مجلس زنان حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) با انتقاد از سیاست‌های حزب حاکم ترکیه عنوان کرد: دولت از روزی که کرونا در ترکیه شیوع پیدا کرد، با اتخاذ تدابیری که کاملاً به ضرر زنان، کارگران و بازنشستگان است، از موضوع کرونا سوءاستفاده کرد و نام خود را به عنوان فرصت‌طلبِ کرونا در جهان ثبت کرد.

به گزارش یورد نیوز، «عایشه آجار باشاران» سخنگوی مجلس زنان حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست‌های حزب حاکم ترکیه عنوان کرد:

«با اینکه ویروس کرونا موضوع اصلی همه کشورهای جهان است ولی در ترکیه این‌گونه نیست.

دولت از تاریخ ۱۱ مارس یعنی از روزی که کرونا در ترکیه شیوع پیدا کرد، با اتخاذ تدابیری که کاملاً به ضرر زنان، کارگران و بازنشستگان است، از موضوع کرونا سوءاستفاده کرد و نام خود را به عنوان فرصت‌طلبِ کرونا در جهان ثبت کرد.

دولت ترکیه در حالی مردم را مجبور به ماند در خانه کرد که شرایط آن را فراهم نکرد و باعث گرسنه ماندن قشر ضعیف و خشونت بی‌سابقه علیه زنان شد.

درواقع فراخوان دولت برای در خانه ماند، فراخوان “در خانه با خشونت بمان” است»

باشاران در ادامه اظهارات خود اعلام کرد:

«بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون بیش از ۵ هزار تن از پرسنل بیمارستان‌ها و کادر پزشکی آلوده به ویروس کرونا شده‌اند.

در حالی که رقم تا این اندازه جدی و بالا است هنوز هم در بیمارستان‌ها تدابیر لازم برای جلوگیری از ابتلای پرسنل به ویروس کرونا صورت نمی‌گیرد.

در روزهای پیش رو این مسئله را از نزدیک پیگیری خواهیم کرد. در برابر این ذهنیت که تأکید می‌کند: “با ویروس روبه‌رو شوید ولی به دنبال حق خود نباشید” مقابله خواهیم کرد».

لینک کوتاه : https://yurdnews.com/?p=813